Adam Kaszubski

zawsze możesz na mnie liczyć!

Archiwalne wpisy

Piknik Sąsiedzki

24 sierpnia 2017

Nowy Windows BMP Image

Na zachodzie Europy, a od wielu lat, także w kilku miastach w naszym kraju organizowane są święta ulic czy święta sąsiadów. Można by rzec – nowa świecka tradycja. Naszym zdaniem to doskonała okazja do integracji mieszkańców, a także do relaksu i wspólnej zabawy.

Grupa mieszkańców postanowiła oddolnie się zmobilizować i wspólnymi siłami zorganizować I Piknik Sąsiedzki w Sztumie, dla wszystkich mieszkańców czyli dla siebie.
Ruszamy 2 września o godzinie 16.00 przy ulicy Nowowiejskiego,
na tzw. Bykach.

Program jest tworzony przez mieszkańców i od ich pomysłowości zależeć będzie na jakie atrakcje możemy liczyć. O wielu atrakcjach już wiemy:
– I Turniej Sąsiedzki w Przeciąganiu Liny o przechodni Puchar najsilniejszej ulicy (pięcioosobowe drużyny reprezentujące poszczególne ulice będzie można zgłaszać na początku Pikniku).
– „Niezły Cyrk” czyli animatorzy Teatru 3.5 z Dzierzgonia z zupełnie nowatorską szkołą pracy z dziećmi i młodzieżą. Każdy z uczestników zajęć stanie się odkrywcą własnych talentów cyrkowych. Wśród sprawności do zdobycia: umiejętności linoskoczka, kierowcy monocykla, żonglera, szczudlarza czy klowna!
– Malowanie twarzy, puszczania baniek, konkursy sportowe
– Przejeżdzka konna
– Koło fortuny Europe Direct, gdzie będzie można się pochwalić swoją wiedzą o Europie i otrzymać nagrodę
– Konkurs na zabawną rymowankę lub fraszkę o Sztumie (albo swojej ulicy)
– Kiermasz książek sąsiedzkich-każdy może przynieść niepotrzebne w domu czy przeczytane książki i oddać do sprzedaży na szczytny cel. Już wiemy, że będzie sporo kryminałów i książek historycznych.
– Mieszkańcy mogą przynosić swoje słodkie wypieki, żeby podzielić się z sąsiadami, w zamian za honorowy dyplom Smacznej Ulicy

Piknik odbywać się będzie pod honorowym patronatem wiceprzewodniczącego sejmiku województwa pomorskiego Józefa Sarnowskiego, który na tą okazję samodzielnie przygotowuje grochówkę oraz bigos, a ponadto będzie opowiadać, jak zrobić dobre potrawy z dziczyzny. Poczęstunek dla wszystkich za darmo, łącznie z kiełbaską z grilla

W czasie Pikniku prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie małego Nikodema ze Sztumu. Na ten cel zostaną także przeznaczone pieniądze ze sprzedaży książek.

Pomysłodawcy i organizatorzy: mieszkańcy, radni gminy i powiatu, między innymi: Anna Serocka, Adam Kaszubski, Tomasz Litwin, Piotr Ostrowski, Leszek Sarnowski, Andrzej Anuszkiewicz, Krystian Zdziennicki, Andrzej Podolski (czekamy na kolejnych chętnych)

Współorganizatorzy i partnerzy: Młodzieżowa Grupa Działania w Sztumie, Blesa, TELMAX, Fobos Invest, RTI S.A., Bank Neste, Teatr 3.5, Foto-Lipski, Zajazd Jonatan, TL Lubiński, Victoria Sztum, Kwartalnik PROWINCJA, Marta Kaliszewska (czekamy na kolejnych chętnych)